Aktualności w Ave Cargo

Zobacz co u nas sychać
Kanał Sueski dlaczego jest ważny

2021.04.19
Transport morski

Dlaczego Kanał Sueski jest ta...

Potrzebne było ponad 10 lat i półtora miliona pracowników, by zbudować Kanał Sueski, międzynarodowy szlak żeglugowy. Wystarczył natomiast zaledwie jeden dzień i jeden gigantyczny, 400-metrowy kontenerowiec, by handel morski stanął w obliczu niezwykle poważnego wyzwania. Po tygodniu prac specjalistycznych ekip ratunkowych szlak wodny został odblokowany, jednak cała ta historia pokazuje, jak ważną rolę w transporcie morskim odgrywa strategiczny dla globalnej wymiany handlowej Kanał Sueski.

Czytaj
Transport towarów do Wielkiej Brytanii

2021.02.24
Transport i spedycja

Transport towarów do Wielkiej...

Rok temu, 1 lutego 2020 roku, Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Zakończenie okresu przejściowego, które trwało dwanaście miesięcy, skutkowało gigantycznymi utrudnieniami na angielsko-francuskiej granicy. Każdy z nas słyszał o dramacie tysięcy kierowców ciężarówek, którzy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, nie mogli wrócić do swoich domów. Przewóz towarów pomiędzy krajami wciąż jest problematyczny, a przepisy – niejasne.

Czytaj
Ceny za transport morski z Chin

2021.01.24
Transport i spedycja

Rekordowe stawki za transport ...

To co dla nas wszystkich jeszcze nie tak dawno wydawało się nie do pomyślenia, dziś jest rzeczywistością. Rozpędzone światowe gospodarki, napędzane konsumpcją dnia codziennego, zostały gwałtownie zahamowane przez niewidzialnego wroga, pandemię koronawirusa. W zaledwie jednej chwili cały świat się zatrzymał. Zamrożona ekonomia poszczególnych państw, nakładane restrykcje i ograniczenia, skutecznie zaburzyły dotychczasowy rytm. Czego zatem możemy spodziewać się na rynku transportu w najbliższym czasie?

Czytaj
Rodzaje kontenerów transportowych

2020.11.27
Transport i spedycja

Rodzaje kontenerów transport...

Mimo że początki przewozów towarowych sięgają setek lat, wykorzystywane dziś kontenery transportowe można zaliczyć do historii najnowszej (pierwszy, jednolity wzorzec pojawił się bowiem w latach 50. XX wieku). Jakie są najpopularniejsze rodzaje kontenerów transportowych i co je charakteryzuje?

Czytaj
Transport morski – czym się charakteryzuje

2020.11.12
Transport morski

Transport morski – czym sie...

Dystrybucja drogą morską, obok przepraw lądowych, należy do najstarszych gałęzi transportu – jej geneza sięga bowiem początków handlu. Wielowiekowe dzieje nie sprawiają jednak, że rozwiązanie to uznać można za przestarzałe, a jednocześnie odesłać do lamusa – wręcz przeciwnie. Dzięki rozwojowi i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, transport morski zyskał wiele dedykowanych usprawnień dla logistyków jak i samych klientów (np. możliwość śledzenia kontenera). Czym charakteryzuje się transport morski?

Czytaj
Ave Cargo - czym się zajmujemy

2020.10.19
Transport i spedycja

Ave Cargo – czym się za...

Rozpoczynamy serię regularnych publikacji blogowych! Na początek chcielibyśmy przedstawić czytelnikom naszą firmę – jej wyróżniki, cele oraz obszary, którymi się zajmujemy. Jaka jest historia powstania Ave Cargo? Tego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

Czytaj